Snoezelen terapie

Snoezelen terapie je multisenzorická stimulace. Jedná se využití specifických snoezelenových pomůcek pro účely senzorické stimulace, relaxace a prožití osobní zkušenosti.

Snoezelen má funkci relaxační, poznávací a interakční.

Metoda multismyslové stimulace aktivizuje i komplexně harmonizuje. Nabízí nové zážitky, fyzické i psychické zklidnění, zapojení všech smyslů, jejich zapojení i zklidnění.

Snoezelen skýtá široké možnosti relaxace, poznání a interakce. V rámci snoezelen terapie se využívají jako jeho složky další terapie stimulující smysly, například arteterapie, muzikoterapie či aromaterapie.

Jsme moc rádi, že je nyní snoezelen součástí i naší herny a můžeme Vám tuto terapii nyní nabídnout.


Snoezelen terapeutická místnost vznikla díky přispění firmy SwissLife, která poskytla finance na většinu vybavení místnosti. Moc děkujeme.

Snoezelen terapeutka: Bc. Věra Skálová

Na snoezelen terapie se můžete přihlásit dle vypsaných termínů zde.
Individuální snoezelen terapii si můžete domluvit se snoezelen terapeutkou
Bc. Věrou Skálovou
tel.: 608 888 404
email: dobrovolnici.viacordis@gmail.com


Zkušenosti rodin

"Moc rádi jsme uvítali možnost pravidelně navštěvovat snoezelen (snoezelen hernu), respektive náš 4letý Ondrášek je z toho upřímně nadšený, všechna světla a multisenzorické podněty ho zajímají, herny jsou moc hezky připravené a kreativně využívají stávající možnosti, Daník tam má také možnost být v kontaktu s ostatními dětmi. Je to pro nás velmi přínosná a příjemná příležitost, jsme rádi, že máme možnost ji navštěvovat a moc děkujeme!"


"Dobrý den, chtěla bych tímto moc poděkovat, že máme možnost se synem docházet do Via Cordis do snoezelenu. Relaxace a smyslová stimulace, to je přesně to, co Kubík nejvíc potřebuje. Už na první hodině se mu moc líbilo. A jsem si jista, že se sem příště bude zase moc těšit. Děkujeme. "


"Dobrý den, rádi bychom poděkovali za novou terapii v našem milém Via Cordis, a to sice terapie Snoezelen. Pomůcky jsou parádní a zaujmou nejen děti, ale i dospělé, příjemná hudba a všudy přítomné polštářky jsou jen třešničkou na dortu; spolu s úžasnými terapeutkami je toto vše báječným relaxem pro všechny přítomné.

Bublinkový válec, co mění barvy zaujme mé děti na každé terapii, a je mi jasné, že by jej měly rády i doma 😊, světelné vlasy ve stanu jsou snad lepší, než měl strom ve filmu Avatar a až promítačka na zeď, co vám udělá strom i na vašem bříšku rozchichotá každého diváka 😊."