Snoezelen terapie

Snoezelen terapie je multisenzorická stimulace. Jedná se využití specifických snoezelenových pomůcek pro účely senzorické stimulace, relaxace a prožití osobní zkušenosti.

Snoezelen má funkci relaxační, poznávací a interakční.

Metoda multismyslové stimulace aktivizuje i komplexně harmonizuje. Nabízí nové zážitky, fyzické i psychické zklidnění, zapojení všech smyslů, jejich zapojení i zklidnění.

Snoezelen skýtá široké možnosti relaxace, poznání a interakce. V rámci snoezelen terapie se využívají jako jeho složky další terapie stimulující smysly, například arteterapie, muzikoterapie či aromaterapie.

Jsme moc rádi, že je nyní snoezelen součástí i naší herny a můžeme Vám tuto terapii nyní nabídnout.


Snoezelen terapeutická místnost vznikla díky přispění firmy SwissLife, která poskytla finance na většinu vybavení místnosti. Moc děkujeme.

Snoezelen průvodce Bc. Věra Skálová

Na snoezelen terapie se můžete přihlásit dle vypsaných termínů zde.
Individuální snoezelen terapii si můžete domluvit se snoezelen terapeutkou
Bc. Věrou Skálovou
tel.: 608 888 404
email: dobrovolnici.viacordis@gmail.com


Zkušenosti rodin

"Moc rádi jsme uvítali možnost pravidelně navštěvovat snoezelen (snoezelen hernu), respektive náš 4letý Ondrášek je z toho upřímně nadšený, všechna světla a multisenzorické podněty ho zajímají, herny jsou moc hezky připravené a kreativně využívají stávající možnosti, Daník tam má také možnost být v kontaktu s ostatními dětmi. Je to pro nás velmi přínosná a příjemná příležitost, jsme rádi, že máme možnost ji navštěvovat a moc děkujeme!"


"Dobrý den, chtěla bych tímto moc poděkovat, že máme možnost se synem docházet do Via Cordis do snoezelenu. Relaxace a smyslová stimulace, to je přesně to, co Kubík nejvíc potřebuje. Už na první hodině se mu moc líbilo. A jsem si jista, že se sem příště bude zase moc těšit. Děkujeme. "


"Dobrý den, rádi bychom poděkovali za novou terapii v našem milém Via Cordis, a to sice terapie Snoezelen. Pomůcky jsou parádní a zaujmou nejen děti, ale i dospělé, příjemná hudba a všudy přítomné polštářky jsou jen třešničkou na dortu; spolu s úžasnými terapeutkami je toto vše báječným relaxem pro všechny přítomné.

Bublinkový válec, co mění barvy zaujme mé děti na každé terapii, a je mi jasné, že by jej měly rády i doma 😊, světelné vlasy ve stanu jsou snad lepší, než měl strom ve filmu Avatar a až promítačka na zeď, co vám udělá strom i na vašem bříšku rozchichotá každého diváka 😊."