ILF neurostimulace

Co je Neurofeedback?

Neurofeedback je přímý trénink mozkových funkcí, při kterém se mozek učí fungovat efektivněji. Pozorujeme mozek v akci okmažik za okamžikem a ukazujeme tyto informace zpět osobě klienta a odměňujeme mozek za přeměnu vlastní činnosti na vhodnější vzorec. Jedná se o postupný proces učení. Vztahuje se na jakýkoli aspekt funkce mozku, který můžeme měřit. 

   Neurofeedback se také nazývá EEG Biofeedback, protože je založen na elektrické mozkové aktivitě, elektroencefalogramu nebo EEG. Neurofeedback je trénink seberegulace mozku a nervové soustavy. Samoregulace je nezbytnou součástí dobré funkce mozku. Trénink seberegulace umožňuje systému (centrálnímu nervovému systému) lépe fungovat.

Neurofeedback řeší právě problémy mozkové dysregulace, kterých je mnoho. Patří mezi ně úzkostně-depresivní spektrum, poruchy pozornosti, poruchy chování, různé poruchy spánku, bolesti hlavy a migrény, PMS a emoční poruchy. Je také velmi účinný v terapii v rámci  neurovývojových poruch, jako jsou poruchy autistického spektra a dětská mozková obrna.

Jak to funguje?

Přiložíme diody na pokožku hlavy, abychom "tak říkajíc odposlouchali, změřili" aktivitu mozkových vln. Zpracováváme signál počítačem a získáváme informace o určitých klíčových frekvencích mozkových vln. Ukazujeme příliv a odliv této aktivity zpět osobě, která se pokouší změnit úroveň aktivity. Některé frekvence chceme podpořit, a některé chceme umírnit. Tyto informace se zobrazují osobě klienta ve formě videohry. Klient hraje videohru svým mozkem. Nakonec je aktivita mozkových vln "formována" směrem k žádoucímu a regulovanějšímu výkonu. U klienta trénujeme frekvenci, kterou je potřeba podpořit, pro podpoření lepší seberegulace CNS a mozku a dále podle toho čeho chceme u klienta dosáhnout trénujeme na různých místech hlavy.  

Kdo poskytuje neurofeedback?

Neurofeedback (EEG Biofeedback) obvykle poskytují odborníci na duševní zdraví, jako jsou psychologové, psychoterapeuti a poradci. Tyto profese obvykle pracují s klienty jeden na jednoho. Školení mohou poskytovat také zdravotní sestry a rehabilitační specialisté. Službu poskytují také v ILF problematice vyškolení lékaří.

Je neurofeedback lék?

V případě organických mozkových poruch může jít pouze o to, aby mozek fungoval lépe, spíše než o vyléčení stavu. Pokud jde o problémy s disregulací, neřekli bychom, že jde o vyléčení, neboť tam kde je v rámci CNS probém disregulace, může být velmi dobrým prostředkem k uzdravení opětovná seberegulace, potažmo stabilizace CNS. Tedy nejde o léčení jako takové, ale o přirozenou nápravu seberegulačních schopností funkcí mozku. 

Za jakých podmínek může pomoci?

Obzvláště se zabýváme dnes "neřešitelnějšími" mozkovými poruchami z dětství. Jako jsou např. vážné neurovývojové poruchy, tedy poruchy autistického spektra, poruchy chování a emocí (ADD a ADHD) či mentálním postižením. Neurovývojové poruchy představují skupinu poruch které postihují vývoj nervového systému a tímto jsou naší cílovou skupinou. Dále také pracujeme s klienty po dětské mozkové obrně a s klienty po poranění mozku či po porodním traumatu. 

ILF pomáhá také u klientů, kteří mají problémy se spánkem a u dětí při nočním pomočování,  dále při mluvení ve spánku a nebo při nočních běsech. 

ILF může také pomoci s mnoha problémy v dospívání, včetně závislosti na drogách,  při sklonech k sebevražednému chování,  úzkosti a depresi.

Díky ILF  umíme udržet dobrou funkci mozku, když lidé stárnou, protože dobrou zprávou je, že téměř každý mozek, bez ohledu na jeho úroveň " funkčnosti ", lze trénovat, aby fungoval lépe.

CHOVÁNÍ

Zatímco léky a behaviorální intervence mohou odvést dobrou práci při léčbě příznaků dětí s ADD nebo ADHD, neurofeedback podpoří mozek, aby znovu získal lepší kontrolu a soustředění. Tato metoda je o budování člověka, zaměřeného na vlastnosti a schopností, které již má. 

STRES A ÚZKOST

Úzkost je běžnou reakcí na stres a postižení se často cítí ohromeni, vyčerpaní a unavení. Neurofeedback může pomoci vést váš mozek ke změně toho, jak reaguje na podněty, které narušují naši fyzickou nebo duševní rovnováhu.

ŠPIČKOVÝ VÝKON

Koncentrace, soustředění a emoční kontrola jsou klíčem k dosažení optimálního výkonu ve všech oblastech. Sportovci a obchodní manažeři využívají technologie neurofeedbacku, aby se naučili, jak využít plný potenciál své mysli k dosažení svého vrcholu.

zdroj textu viz. - EEG info, what is neurofeedback.

Nejnovější software


Kde Neurofeedback pomáhá:

ADD a ADHD

Úzkosti

Autismus

Bipolární porucha a schizofrenie

Dětská mozková obrna

Chronická únava

Chronická bolest

Deprese

Epilepsie

Poruchy učení

Migrény

PMS

Posttraumatická stresová porucha

Poruchy spánku

Mrtvice


Kontaktní formulář

Interaktivní hry ve skvělé grafice jako feedback